НОВОСТИ

У Черкасах спорудять пам'ятний знак жертвам Голокосту

25 ноября 2010 15:02 | Новости

 Після відповідного рішення міської ради в Черкасах буде споруджено пам'ятний знак жертвам Голокосту на Замковому узвозі.

Також топонімічна комісія ухвалила низку рішень про перейменування й надання назв черкаським вулицям. Вона запропонувала міській раді 30 нових назв. Про надання одній з вулиць міста імені Петра Дубового клопотала Рада організації ветеранів міста Черкаси. Топонімічна комісія вирішила іменем цією людини перейменувати вулицю Лісову. Петро Антонович Дубовий – відомий командир холодноярського партизанського загону, проживав у нашому місті, у листопаді 2011 року виповнюється 100 років з дня його народження.

Садово-городній кооператив «Дружба» хочуть назвати провулком Трояндовим.

“У нашому кооперативі налічується 64 члени, їхні садові ділянки – приватизовані. Рішенням Черкаської міської ради надано дозвіл на розробку проекту відведення громадянам по зміні цільового призначення земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення на землі житлової та громадської забудови. Відтак, виникла потреба в отриманні назви провулку”, – розповіла голова садово-городнього кооперативу «Дружба» Людмила Зуб.

Не мали до цього назв і вулиці нового мікрорайону «Поляна», який знаходиться при виїзді з Черкас у напрямку села Геронимівка. Члени топонімічної комісії пропонують назвати вулиці Калиновою, Каштановою, Липовою і Західною.

Вулиця Червоноармійська може отримати ім’я нашого земляка, видатного українського письменника, драматурга, режисера, поета, перекладача, культурного та громадського діяча Михайла Старицького. Рішення було прийняте в межах виконання постанови Верховної Ради України «Про відзначення 170-річчя з дня народження Михайла Старицького» та рішення засідання Кабміну про присвоєння його імені вулицям.

Тривалий час переносилося питання про надання вулицям міста імен відомих черкасців художника Данила Нарбута і письменника Миколи Негоди. Цього разу комісія проголосувала лише за перейменування вулиці Ломоносова на Данила Нарбута.

Ще 22 вулиці міста можуть отримати нові-старі назви. Таку пропозицію внесли знані черкаські історики Віталій Масненко, Михайло Сиволап і Назар Лавріненко. Науковці здійснили вагому науково-пошукову роботу по відродженню старовинних, історично вмотивованих, немилозвучних, дублетів та інших назв вулиць і провулків Черкас.

“Ми вважаємо, що перейменування вулиць та провулків міста є слушним та доцільним. Адже прямуючи до євростандартів, давно відмовившись від комуно-більшовицьких ідеалів і цінностей, ми досі живемо в місті, де вулиці носять імена тих вождів. Соромно перед гостями, коли назви вулиць викликають усмішки, коли місто позбавлене власного топонімічного обличчя”, – зазначив Н. Лавріненко.

Відтак топонімічна комісія проголосувала за повернення й відродження стародавніх назв вулиць міста, які зникли в 1908, 1923, 1926 роках.

Остаточне рішення щодо перейменування вулиць у Черкасах ухвалюватимуть депутати міської ради. Рішення топонімічної комісії носить рекомендаційний характер.

Новости RSS   Просмотров(3672)   Комментариев(0)   Оставить комментарий
Річка Золотоношка на Черкащині перетворюється на каналізацію
Річка Золотоношка на Черкащині перетворюється на каналізацію 15 июля 2010

На Черкащині гине річка Золотоношка. Бруд у прозорій воді з’явився раптово, кажуть селяни Чапаївки. Ще кілька днів тому люди могли купатися, ловити рибу, напувати худобу та поливати городи річковою водою. Нині від водойми відлякує сморід, мертва риба та неприродній колір.

Просмотров (1900)
У черкаських парках встановлюватимуть іменні лавочки
У черкаських парках встановлюватимуть іменні лавочки 15 июля 2010

Міський голова Черкас Сергій Одарич хоче запровадити в обласному центрі безпрецедентну акцію зі встановлення іменних лавочок у парках міста.

Просмотров (1291)
У Черкасах розпочався пляжний сезон
У Черкасах розпочався пляжний сезон 3 июня 2010

З 1 червня пляжі міста готові до прийому відвідувачів – п’ять рятувальних постів цілодобово чергуватимуть на акваторії п’яти черкаських пляжів і охоронятимуть безпеку відпочивальників.

Просмотров (2158)
Вернутся к разделу: Черкасские новости

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)