НОВОСТИ

Черкаську міську раду визнали найпрогресивнішою в країні

31 марта 2016 12:30 | Новости

За результами дослідження, проведеного коаліцією громадських ініціатив, Черкаська міськрада була визнана найпрогресивнішою серед Рад в країні. Активісти стверджують, що у своєму дослідженні керувалися 39 критеріями.

Про це під час сесії повідомила регіональний уповноважений Верховною Радою з прав людини у Черкаській області Олена Фюдр.

– Коаліція громадських ініціатив – це більше сотні ГО, що контролюють імплементацію обов’язкових норм доступу до публічної інформації. Було розроблено 27 обов’язкових критеріїв, які є в законодавстві, але, на жаль, вони були не імплементовані більшістю рад. Було зроблено оцінку тих нормативно-правових актів, які вже розробили сесія 7-го скликання (активістка помиляється, нині чинними є депутати 8 скликання – ред.) Ми подивилися, який відсоток внесення і невнесення.

Окрім обов’язкових норм, є норми, які не внесені в законодавство, але вони діють у Черкаській міській раді. Ці норми якраз і направлені на покращення доступу до публічної інформації. Наприклад, от винесення інформації про засідання комісій, вони не є, але вони діють, – каже Олена Фюдр.

Жінка стверджує, що за 27 обов’язковими критеріями і ще 12 критеріями прогресивності міськрада набрала найвищий бал.

– Ми не кажемо, що з Черкас треба брати приклад, але порівняно з іншими, вони найпрогресивніші і іншим треба брати з них приклад, – неоднозначно резюмувала Олена Фюдр.

Нагадаємо, експерт громадянської мережі “Опора” Микола Макуха раніше оприлюднював результати щорічних досліджень рівня публічності органів місцевого самоврядування. За його словами, першого разу Черкаси втрапили в категорію непублічних міст у 2013 році, в наступному році зайняли перед останнє місце, а в 2015 піднялися на 5 знизу місце. У 2015 році Черкасах додали 10 відсотків до свого індексу публічності.

Міський виконавчий орган зайняв почесне останнє місце у всеукраїнському рейтингу.

Джерело: infomist.ck.ua

Новости RSS   Просмотров(263)   Комментариев(0)   Оставить комментарий
Журналістів і громадськість на сесію Черкаської міськради пропускатимуть без перешкод
Журналістів і громадськість на сесію Черкаської міськради пропускатимуть без перешкод 24 декабря 2015

Журналістів і громадськість на сесію Черкаської міськради пропускатимуть без перешкод.

Просмотров (331)
Завтра в Соборному сквері вшанують пам’ять жертв Голодоморів
Завтра в Соборному сквері вшанують пам’ять жертв Голодоморів 27 ноября 2015

28 листопада о 10.00 відбудеться мітинг-реквієм з нагоди Дня пам’яті жертв Голодоморів за участі представників обласної влади та громадськості.

Просмотров (297)
У Черкасах запрацював сайт позашкілля
У Черкасах запрацював сайт позашкілля 30 октября 2015

У четвер, 29 жовтня, у прес-центрі «Нової доби» за участі представників позашкілля, громадськості й департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради на чолі з директором Мариною Баклановою відбулася презентація сайту позашкілля: www.afterschool.ck.ua, який об’єднає інформацію про роботу позашкільних навчальних закладів нашого міста.

Просмотров (357)
Вернутся к разделу: Черкасские новости

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)